Cuma , 19 Nisan 2024

MICROSOFT IŞLETİM SİSTEMLERİ


GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE MICROSOFT IŞLETİM SİSTEMLERİ

⦁ MS-DOS
⦁ WINDOWS 3.1 (YAYGIN OLARAK BİLİNEN VE KULLANILAN SÜRÜM)
⦁ WİNDOWS 95 (İLK DEFA BAŞLAT MENÜSÜNÜN OLDUĞU SÜRÜM)
⦁ WİNDOWS 98
⦁WİNDOWS MEwindowsme
⦁ WİNDOWS 2000
⦁ WİNDOWS XP( BURADAKİ XP “”experience” KISALTMASIDIR BAZI KAYNAKLARA GÖRE ESKİ YUNAN İNANIŞNDA YENİ MESİH ANLAMINA GELEN AŞAĞIDAKİ SİMGENİN İFADE EDİLMESİ OLARAK DA BİLİNMEKTEDİ) WINDOWS XP SÜRÜMÜ 25 EKİM 2001 TARİHİNDE PİYASA ÇIKMIŞTIR.

⦁ WİNDOWS VİSTA (HAYAL KIRIKLIĞI): BU SÜRÜMDE GÖRSELLİK ÇOK ÜST PLANDA OLDUĞU İÇİN İŞLETİM SİSTEMİ BİLGİYASAYARIN ÇOK YAVAŞ ÇALIŞMASINA SEBEP OLDU. PİYASA ÇIKIŞ TARİHİ 19 OCAK 2007 TARİHİNDE PİYASAYA SÜRÜLMÜŞTÜR.

⦁ WİNDOWS 7 22 EKİM 2009 YILINDA PİYASAYA SÜRÜLMÜŞTÜR. BU SÜRÜM HEM VİSTA KADAR RENKLİ HEMDE XP KADAR HIZLI BİR SÜRÜMDÜ.

⦁ WİNDOWS 8 26 Ekim 2012’de piyasaya çıkmıştır DOKUNMATİK EKRAN TEKNOLOJİSİ İÇİN ÜRETİLMİŞ BİR SÜRÜMDÜR. BU SÜRÜMDE BAŞLAT MENÜSÜ YOKTUR.

⦁ WİNDOWS 8.1 18 EKİM 2013 TARİHİNDE PİYASAYA SÜRÜLDÜ.

⦁ WİNDOWS 10BU SÜRÜMDE BAŞLAT MENÜSÜ GERİ GELMİŞTİR. 29 TEMMUZ 2015 TARİHİNDE PİYASAYA SÜRÜLMÜŞTÜR.

AÇIK KAYNAK KODLU İŞLETİM SİSTEMLERİ

⦁ LINUX
⦁ SUN SOLARIS
⦁ DEBIAN
⦁ PARDUS
⦁ RED HAT
⦁ UBUNTU
⦁ SUSE
⦁ FREE-DOS

CRACK’LEME İŞLEMİ NEDİR

Crackleme lisanslı herhangi bir işletim sistemi ya da programın demo versiyonunun veya kullanım kısıtlamalı versiyonun farklı yöntemler kullanarak tam sürüm (full sürüm) haline getirilmesidir. Bu işlem illegal bir işlemdir ve para cezası vardır. Kişisel kullanıcılardan ziyade şirketler üzerinde ciddi denetimler yapılmaktadır.

 

Bu ödev 27.02.2017 Tarihinden itibaren ilk dersimizde kontrol edilecektir. Eksik yapılan ya da fotoğrafları yapıştırılmayan ödevler kabul edilmeyecektir.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Ailenize ve Yüce Türk Milletine laik insanlar olabilmek için tek çaremiz çalışmaktır.

Bu Konuda İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Dersi Çalışma Soruları

Sosyal Medya Dersi Sınavı Çalışma Soruları SOSYAL MEDYA DERSİ 2. DÖNEM 1. YAZILI SINAVI ÇALIŞMA …